Przetańczyć w butach całą noc

Panna młoda powinna czuć się wspaniale w dniu swojego ślubu. Na owo samopoczucie składa się jednak wiele elementów, oczywiście wyborowi sukni poświęca się najwięcej uwagi, ale trudno wyobrazić sobie dobrą zabawę bez wygodnych butów. Niestety te ślubne bywają kupowane bez większego zastanowienia. Większość przyszłych mężatek zapomina też o ich rozchodzeniu. Do ołtarza idą w zupełnie nowej parze, problem najczęściej pojawia się już na weselu. Popularną strategią jest zamiana szpilek na wygodne buty, najczęściej płaskie. Jednak można inaczej, wystarczy odpowiednio podejść do zakupu ślubnego obuwia.

Buty na tę jedną noc

Białe buty to atrybut panny młodej, więc na ogół zakłada się je tylko raz w życiu. Trudno znaleźć kreację, do której potem by pasowały. Tym bardziej, że trendy zmieniają się dosyć szybko. W konsekwencji kobiety nie chcą wydawać zbyt wiele na swoje ślubne buty. Oznacza to wybór pary z byle jakiego materiału, co niestety często prowadzi do odcisków czy odparzenia skóry. Kompletując swój strój na ślub, lepiej postawić na wygodne buty. Przede wszystkim wykonane z dobrego materiału. Nie musi być to skóra, co do której wątpliwości mają chociażby osoby dbające o ekologię. Praktyczne obuwie może być uszyte z materiałów sztucznych, także skóry ekologicznej. Liczy się natomiast profesjonalne wykonanie przez markę przykładającą wagę do szczegółów.

Obuwie przygotowane zawczasu

Nawet najwygodniejsze buty mogą z początku lekko cisnąć. Dlatego rozsądek podpowiada, by przygotować je do przetańczenia całej nocy poprzez systematyczne zakładanie. Wystarczy kilka tygodni wcześniej zacząć chodzić w ślubnych butach przez kilkanaście minut dziennie. Z uwagi na ich charakter raczej nie nadają się do pracy czy większe wyjścia. Pozostaje zatem spacerowanie po domu. Przy okazji można też poćwiczyć chodzenie na wyższym obcasem. Przyda się to zwłaszcza kobietom na co dzień stawiającym raczej na płaskie wygodne buty. Panna młoda na weselu jest do białego rana i musi być przygotowana, że goście zechcą ją zatrzymać na parkiecie całą noc.

buty na ślub i wesele, wygodne buty, szpilki

Praktyczne buty są niezbyt wysokie

Jeżeli kobieta lubiąca buty na obcasie ma trochę szczęścia, jej życiowym wybrankiem zostaje wysoki mężczyzna, przy którym ona nie musi chodzić na kompromisy. Przynajmniej w temacie wysokości szpilki. Przygotowującą się do ślubu przyszłą pannę młodą może wówczas kusić wystąpienie na bardzo wysokim obcasie. Doświadczone stylistyki przestrzegają jednak przed takim krokiem. Chociażby dlatego, że po kilku godzinach zrobienie choćby jeszcze jednego nomen omen kroku może się okazać wyzwaniem ponad siły. Wygodne buty powinny mieć kilka, maksymalnie osiem centymetrów wysokości.