Najnowsze wiadomości

Palazzo jeans: jak i co nosić trend mody w 2021 roku

10 modnych stylizacji z dzianinową kamizelką

Dżinsy w kratę: poradnik jak łączyć kokardy

29 maja 2022 0:13

Google Workspace - Najlepsza usługa poczty firmowej, jaką możesz skonfigurowaćGoogle Workspace to najlepsza usługa poczty firmowej, z jakiej możesz skorzystać. G Suite oferuje wiele korzyści, w tym świetne filtry antyspamowe, pełną kontrolę nad danymi firmowymi, możliwość wyboru miejsca przechowywania danych, kalendarz i Google Meets... Powinieneś przejść na Google Workspace. Sprawdź: https://spokeo.pl

Zacznijmy od tego, co najważniejsze. Google Workspace to coś więcej niż tylko klient poczty elektronicznej. Oferuje szeroki zakres usług w chmurze, które są dostosowane do potrzeb małych i dużych firm. G Workspace kiedyś nazywał się Google Apps for Work lub Google Suite. Ale Google zdecydowało się zmienić nazwę.

Jaka jest różnica między Google Workspace a Gmailem? Jest ich wiele. Google Workspace nie jest klientem poczty e-mail, ale pakietem usług. Google Workspace oferuje wszystkie funkcje Gmaila oraz o wiele więcej rozszerzeń i przydatnych narzędzi.

Zarządzanie firmami

Google Workspace pozwala na tworzenie adresów e-mail w firmowej domenie (np. bodan@nazwafirmy.com), wykorzystanie dużej przestrzeni dyskowej na firmowe dane, a nawet umożliwia stworzenie własnej strony internetowej bez wpisywania choćby jednej linijki kodu.

Najważniejsze jest to, że dostęp do Google Workspace może być płatny. Najtańszy pakiet Business Starter dostępny jest w cenie 20,70 zł za użytkownika, natomiast Business Plus to wydatek rzędu 69 zł miesięcznie.

Google Workspace - Bez spamu

Wyobraź sobie pocztę bez spamu, z automatycznymi kopiami zapasowymi i inteligentną wyszukiwarką.

Gmail to bez wątpienia najlepszy klient poczty elektronicznej do blokowania spamu. Google Workspace pozwala Ci zrobić sobie przerwę i nie być bombardowanym spamem, niechcianymi reklamami i innymi śmieciami, które filtry antyspamowe Gmaila skutecznie blokują. Możesz mieć więcej radości w ciągu dnia, usuwając wiadomości spamowe, a nie musząc je usuwać.

Dlaczego filtry antyspamowe Google są tak skuteczne? Gmail działa na całym świecie i przechodzi przez niego mnóstwo poczty. Użytkownicy Gmaila, którzy oznaczają wiadomości spamowe jako spam, oznaczają je również jako spam, gdy trafiają do Twojej skrzynki odbiorczej. Skanery antywirusowe Google skanują wszystkie załączniki do wiadomości e-mail i ostrzegają użytkowników o potencjalnych zagrożeniach.

Zobacz także: Wiadomości

Gwarantowane SLA na poziomie 99,9%

Google jest jedyną firmą, która może zagwarantować dostępność usług na poziomie 99,9%. Możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje narzędzia, usługi i rozwiązania będą dostępne dla Ciebie 24/7 bez żadnych przestojów lub awarii, przechodząc na Google Workspace. Czy możesz wymienić jakiegokolwiek innego dostawcę usług w chmurze z tak wysokim poziomem usług?

Bezpieczeństwo

Firmie Google można zarzucić wiele rzeczy, ale nie jest ona znana ze słabego bezpieczeństwa. Google Workspace będzie chronić Twoje firmowe dane i konta e-mail. Google Workspace zapewni podwójne bezpieczeństwo danych. Obejmuje ono tworzenie kopii zapasowych danych do 25 dni po ich usunięciu, weryfikację dwuetapową oraz szyfrowanie danych. Istnieje również możliwość zablokowania dostępu do skrzynki pocztowej dla pracowników, którzy odeszli z firmy.

Dzięki temu uzyskasz pełną ochronę przed phishingiem i nieautoryzowanym dostępem do wrażliwych informacji.

Dużo miejsca na dane

Gmail oferuje 15 GB darmowej przestrzeni. Dla użytkownika indywidualnego jest to bardzo dużo miejsca. Dla firm może to być jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Google Workspace w najtańszym pakiecie podwaja tę ilość, a w wersji Business Plus udostępnia nawet 5 TB przestrzeni dyskowej w chmurze na użytkownika. Możesz udostępniać pliki i nagrywać wideokonferencje, nie martwiąc się o zewnętrzny hosting.

Wszystkie firmowe dane możesz przechowywać w jednym miejscu, co zmniejsza ryzyko ich utraty.

Minimalne koszty utrzymania

Pakiet Business Starter zapewnia 30 GB przestrzeni w chmurze na użytkownika oraz szereg narzędzi biurowych za 20,70 zł miesięcznie od użytkownika. Google Workspace pozwala obniżyć miesięczny abonament i koszty utrzymania infrastruktury.

Nie musisz inwestować kapitału na początku, a w miarę rozwoju firmy możesz łatwo uaktualnić do wyższego pakietu Google Workspace.

W zgodzie z RODO

Google Workspace pozwala Ci wybrać, gdzie będą przechowywane dane Twojej organizacji. Upraszcza to RODO i sprawia, że przetwarzanie danych osobowych zgodnie z prawem jest łatwiejsze.

Możesz archiwizować czaty Hangouts, połączenia wideokonferencyjne i wszelkie inne dane użytkowników za pomocą Google Vault. Zależy to od tego, jaki pakiet posiadasz. Dzięki temu możesz dodatkowo zabezpieczyć swoją organizację na wypadek postępowania sądowego.

Więcej artykułów znajdziesz na: https://spokeo.pl/ranking